מומחים לטיפול בהפרעות קשב, לקויות למידה ו-ODD

הכנה לבגרויות

שיעורים פרטיים, שבהם אנו מקנים לכל תלמיד אסטרטגיות למידה יעילות בהתאמה אישית. זאת, תוך עיבוד החומר הנלמד, ומתן אמצעים לגשר על פערים שהצטברו במהלך השנים.

מבחני הבגרות שמלווים את התלמיד מכיתה י' ועד יב', מזמנים חוויה לא פשוטה של התמודדות עם כמויות גדולות של חומר שהתלמיד נדרש לעבד בצורה יעילה, לשמר בזיכרון ולבטא את הידע שרכש בכתב באופן מאורגן וממוקד.

חלק מהמיומנויות הנדרשות לבחינה, נרכשו בהדרגה במהלך הלימודים ביסודי ובתיכון, וחלק מהמיומנויות של התמודדות עם כמויות גדולות של חומר הן חדשות עבורו ומצריכות למידה ובעיקר אסטרטגיות התארגנות וניהול זמן יעיל.

במרכז נבון אנו מאתרים את נקודות החולשה של הלומד, ומקנים אסטרטגיות למידה יעילות. זאת, תוך עיבוד החומר הנלמד, ארגונו מחדש, ורכישת אמצעים לגשר על פערים שהצטברו במהלך השנים.

לומדים עם ליקויי למידה מציגים לעיתים קרובות פערים משמעותיים בין יכולות מצוינות בתחומים מסוימים וקשיים רציניים בתחומים אחרים.

לדוגמא: נערה שהשפה העברית נהירה לה היטב, והידע השפתי גבוה במיוחד, עשויה להתקשות בהפנמת עקרונות הדקדוק העברי. זאת, על רקע קשיים בהבחנה שמיעתית, ובפיתוח מודעות פונולוגית. קושי זה, יפריע לה ביכולת לפרק את המילים למרכיביהן הבסיסיים, לערוך הבחנה מדויקת בין סימני הניקוד, ולנתח פעלים בצורה נכונה. לנערה זו נוכל לארגן מחדש את המבנה הפונולוגי של השפה העברית מהיסודות של הפירוק הפונולוגי. למעשה, ניצור קישור מלא בין הצלילים של הפונמות לבין הסימנים הגרפיים המייצגים אותם. כמו כן, נוכל ללמד אותה לפרק את המילים לאותיות השורש, ולאותיות המוספיות הבונות אותן, תוך כדי הבנת התבנית (המבנה האורטוגרפי) שלהן. כל זאת נעשה באמצעות עזרים חזותיים של צבעים, צורות ותבניות שחוזרות על עצמן וכן באמצעות עזרים שמיעתיים המאפשרים לערוך הבחנה שמיעתית מדויקת בין צלילים דומים.

דוגמא נוספת היא סיפורו של נער עם הבנה מצוינת של השפה המתמטית הגבוהה, ויכולת נפלאה לתפוס את הרמה המופשטת הגבוהה של שפה זו, יחד עם קושי לשלוף באופן אוטומטי את לוח הכפל, לבצע תרגילים ארוכים ללא שגיאות ועוד. חלק מהשגיאות נובעות בעצם, מקושי בשמירה על קשב חזותי לאורך זמן. לתלמיד זה, נעזור לארגן מחדש את הפרוצדורות החשבוניות הבסיסיות באמצעות השיטה "רוקדים עם מספרים", וכן נלמד אותו אסטרטגיות לשמירה על הקשב החזותי.

במרכז נבון מתמחים בהכנה לבגרות בלשון, בהיסטוריה, באזרחות, בתנ"ך ובספרות. כמו כן, בהכנה לבגרות במתמטיקה, בביולוגיה ובאנגלית.

שתפו:

קראו עוד...

קורס הכשרת מאמנים - מרכז נבון

קורס להכשרת מאמנים

לרגל עשור להיווסדו של קורס להכשרת מאמנים ללקויות למידה ולקשיים בקשב וריכוז יתקיים קורס דו-שנתי מיוחד למטפלים, אנשי חינוך, הורים ולמי שחווה את הנושא על

קורסים והשתלמויות - השתלמויות למורים

קורסים והשתלמויות

השתלמויות למורים מרכז נבון מציע קורסים והשתלמויות למורים – תוכניות לימוד והרצאות להורים, מורים, אנשי חינוך והוראה, המיועדים להעשיר את הידע, ההבנה ואת קשת הכלים הטיפוליים

הרצאות לקהל הרחב

הרצאות לקהל הרחב

מרכז נבון מציע מגוון הרצאות לקהל הרחב המיועדות להרחיב את הידע של כל המעוניין בכך. הורים, מורים, אנשי חינוך ומקצוע מוזמנים להשתתף בהרצאות. הרצאות לדוגמא:

השתלמויות לבתי ספר - מרכז נבון

השתלמויות לבתי ספר

מרכז נבון מציע השתלמויות לבתי ספר – תוכניות לצוותים חינוכיים להעשרת הידע, ההבנה ולקבלת כלים טיפוליים בתחום לקויות הלמידה וקשיים בקשב ובריכוז.כחלק מהחזון של מרכז

צרו קשר

עגלת קניות