מומחים לטיפול בהפרעות קשב, לקויות למידה ו-ODD

ייעוץ זוגי ומשפחתי

ייעוץ זוגי ומשפחתי

ליקויי למידה משפיעים על תחומים רבים בחייו של האדם ושל סביבתו. מתוך ראייה כוללת זו, במרכז נבון פיתחנו מגוון תוכניות שנותנות כלים להתמודדות עם קשיים אלו:

ייעוץ והדרכה להורים

תפקידו המרכזי של הורה לילד בעל לקויי למידה, הוא להוות עבור ילדו מקור לתמיכה, להבנה ולסיוע בהתמודדות עם הקשיים. היות ותפקידו זה של ההורה כרוך בהתמודדות רגשית מורכבת, הוא זקוק בנוסף לידע בנושא לקויות הלמידה, גם לרכישת כלים לתקשורת יעילה בתוך המשפחה, ובין המערכת המשפחתית לביה"ס.
מרכז נבון מעניק הדרכה ותמיכה להורים באמצעות יעוץ אישי וקבוצתי.

טיפול משפחתי

לקויות הלמידה והפרעות הקשב, של אחד הילדים או המתבגרים מציפים קונפקליקטים ופערי גישות בין בני המשפחה.
טיפול משפחתי קצר מועד וממוקד מטרה, מסייע למשפחה להתארגן נכון יותר, לבנות מערך תפקידים וחלוקת אחריות ולייצר דרכי תקשורת אפקטיביים, המורידים באופן משמעותי את עוצמת הקונפליקטים ומגשרים על הפערים בין בני המשפחה.

טיפול זוגי

לקות למידה וקשיים בקשב וריכוז ובעיות בהתארגנות של אחד מבני הזוג, מהווים תשתית פוריה להיווצרות מתחים, קונפליקטים, והתפרצויות הדדיות בין בני הזוג, או של אחד מהם, כתגובה לקצב לא מותאם, לחוסר התארגנות ולקושי בפרנסה.
טיפול זוגי המתייחס לקושי הספציפי על-ידי מטפל זוגי מיומן ומנוסה, מאפשר לבני הזוג לנהל דיון פורה ויעיל, להביא למודעות הדדית גבוהה יותר, ולשפר את איכות החיים הזוגית.

שתפו:

קראו עוד...

קורס הכשרת מאמנים - מרכז נבון

קורס להכשרת מאמנים

לרגל עשור להיווסדו של קורס להכשרת מאמנים ללקויות למידה ולקשיים בקשב וריכוז יתקיים קורס דו-שנתי מיוחד למטפלים, אנשי חינוך, הורים ולמי שחווה את הנושא על

קורסים והשתלמויות - השתלמויות למורים

קורסים והשתלמויות

השתלמויות למורים מרכז נבון מציע קורסים והשתלמויות למורים – תוכניות לימוד והרצאות להורים, מורים, אנשי חינוך והוראה, המיועדים להעשיר את הידע, ההבנה ואת קשת הכלים הטיפוליים

הרצאות לקהל הרחב

הרצאות לקהל הרחב

מרכז נבון מציע מגוון הרצאות לקהל הרחב המיועדות להרחיב את הידע של כל המעוניין בכך. הורים, מורים, אנשי חינוך ומקצוע מוזמנים להשתתף בהרצאות. הרצאות לדוגמא:

השתלמויות לבתי ספר - מרכז נבון

השתלמויות לבתי ספר

מרכז נבון מציע השתלמויות לבתי ספר – תוכניות לצוותים חינוכיים להעשרת הידע, ההבנה ולקבלת כלים טיפוליים בתחום לקויות הלמידה וקשיים בקשב ובריכוז.כחלק מהחזון של מרכז

צרו קשר

עגלת קניות