מומחים לטיפול בהפרעות קשב, לקויות למידה ו-ODD

EMDR טיפול קצר מועד בעזרת דמיון מודרך ותנועות עיניים מבוקרות

EMDR

הקשר בין תנועות העיניים וטיפול בפחדים, חרדות, פוסט טראומה ומחשבות טורדניות, נתגלה על-ידי הפסיכולוגית היהודייה פרנסין שפירו באקראי, בסוף שנות השמונים של המאה העשרים –  כאשר גילתה כי תנועת עיניים מסוימת גורמת לה למיקוד מחשבתי והפחתה של מחשבות טורדניות.

את שיטת הטיפול הידועה כ – EMDR (או בעברית: תנועות עיניים להקהיית חרדות) למדתי בתחילת שנות האלפיים ממקור מקצועי בכיר בעל ניסיון רב בשיטה.

איך זה עובד?

הטיפול נמשך בין ארבעה לחמישה מפגשים באורך של שעה וחצי כל מפגש.

בפגישת EMDR מעלה המטופל את הנושא אתו הוא מבקש להתמודד.
בעזרת דמיון מודרך ותנועת עיניים מבוקרות המתבצעים במקביל – עולים תכנים מודעים וחצי מודעים במוחו של המטופל אותם הוא מעבד מחדש.

למעשה, מתרחשת כאן פעולת גירוי דו צידית של שתי ההמיספרות במוח:
זו האחראית על התפקודים הרגשיים – והאחרת האחראית על התפקודים הלוגיים.
גירוי זה נעשה בד בבד עם העלאת החוויה הטראומטית או הנושא המפחיד והטורדני בדמיונו של המטופל.

תנועת העיניים מגרה, כאמור, את שני החלקים במוח בעת ובעונה אחת, ומאפשרת, בעזרת שיחה, לעבד מחדש חוויה מן העבר אשר בשל עוצמתה הרגשית החזקה גרמה לקיבעון תחושתי.

הטיפול ב EMDR  נמצא יעיל ביותר בהפחתת חרדות לפני בחינות

תלמידים וסטודנטים אשר פיתחו חרדת בחינות על רקע כישלונות בעבר – מצליחים, בעזרת ה – E.M.D.R, להקהות משמעותית את הלחץ והחרדה לקראת הבחינות – ומפיקים מעצמם את כל הידע הרלוונטי שרכשו.

השיטה פועלת באופן אפקטיבי גם על חרדות טיסה, פחד נהיגה, פחד ממקומות סגורים, פחד מחיות, בטיפול באירועים טראומתיים לדוגמת – תאונות דרכים, התעללות פיזית או מינית – ועד לטיפול בחרדה כללית ולא ממוקדת.

ה – EMDR  יעיל, מהיר, ממוקד – ומציג תוצאות משמעותיות באחוזי הצלחה גבוהים במיוחד!

שתפו:

קראו עוד...

קורס הכשרת מאמנים - מרכז נבון

קורס להכשרת מאמנים

לרגל עשור להיווסדו של קורס להכשרת מאמנים ללקויות למידה ולקשיים בקשב וריכוז יתקיים קורס דו-שנתי מיוחד למטפלים, אנשי חינוך, הורים ולמי שחווה את הנושא על

קורסים והשתלמויות - השתלמויות למורים

קורסים והשתלמויות

השתלמויות למורים מרכז נבון מציע קורסים והשתלמויות למורים – תוכניות לימוד והרצאות להורים, מורים, אנשי חינוך והוראה, המיועדים להעשיר את הידע, ההבנה ואת קשת הכלים הטיפוליים

הרצאות לקהל הרחב

הרצאות לקהל הרחב

מרכז נבון מציע מגוון הרצאות לקהל הרחב המיועדות להרחיב את הידע של כל המעוניין בכך. הורים, מורים, אנשי חינוך ומקצוע מוזמנים להשתתף בהרצאות. הרצאות לדוגמא:

השתלמויות לבתי ספר - מרכז נבון

השתלמויות לבתי ספר

מרכז נבון מציע השתלמויות לבתי ספר – תוכניות לצוותים חינוכיים להעשרת הידע, ההבנה ולקבלת כלים טיפוליים בתחום לקויות הלמידה וקשיים בקשב ובריכוז.כחלק מהחזון של מרכז

צרו קשר

עגלת קניות